تبلیغات
دکتر محمودرضا روحانی - مردان بی احساس

دکتر محمودرضا روحانی

روانشناس بالینی

 

 

 

بیشتر مردهایی كه استرس زیادی دارند در خود فرو‌می‌روند ، سكوت می‌كنند و بی‌احساس می‌شوند تا دشواری های ی خود را به گونه ای نابود كنند.مرد برای مبارزه با استرس به این نیاز دارد كه خود را از معركه كنار بكشد و زمانی را به تنهایی بگذراند. این رفتار نیروی مردانه ی او را زیاد و تقویت می‌كند. پس این زمان ها موقع مناسبی برای رسیدگی به واكنش‌های عاطفی و احساسی بین شما نیست.بیشتر مردها در برخورد با استرس ابتدا با احساسات خود قطع رابطه می‌كنند تا بتوانند به طور عینی و منطقی با مسئله پیش آمده برخورد كنند.
زن‌‌ها از این رفتار مردها به هراس می‌افتند زیرا اگر قرار باشد زنی با احساسات خود قطع ارتباط كند باید به قدری ناراحت باشد كه بخواهد كسی را رد كند اما این موضوع در مورد مردها برعكس است.
مرد توانایی آن را دارد كه در لحظه‌ای در خود فرو برود و سكوت اختیار كند به همین شكل می‌تواند در لحظه‌ای از این حال خارج شود.هنگامی كه مردها متعادل‌تر می‌شوند برای آن ها گفتگو درباره ی این‌كه از چه موضوعی ناراحت بودند ساده‌تر می‌شود.وقتی مرد از دنیای سكوت و تنهایی بازمی‌گردد ممكن است حرفی برای گفتن نداشته باشد زیرا ممكن است به این نتیجه برسد كه دلیل و موضوعی برای ناراحت شدن وجود ندارد
در بیشتر موارد وقتی مرد از سكوت و تنهایی بیرون می‌شود و می‌گوید كه همه چیز خوب و عالی است ، بهتر است همسرش به این گفته او اطمینان كند و در شرایط آرام قرار بگیرد.
زن‌ها را درك كــنید
هنگامی كه مرد ، زمان كافی برای درك كردن احساسات و نیازهای همسرش صرف نمی‌كند ، زن به سادگی سردرگم می‌شود و امكان این‌كه واكنشی تند و بی‌تناسب نشان دهد ، افزایش می‌یابد.
هنگامی كه زنی احساسات خود را با شوهرش در میان می‌گذارد اگر شوهر به حالت انفعالی به گفته های او گوش فرا دهد و امیدوار باقی بماند كه به زودی حرف‌های زنش تمام خواهد شد ، روی او اثر می‌گذارد و بر ابهامات یا ناراحتی‌هایش می‌افزاید.
وقتی زن‌ها تصمیم می‌گیرند مانند مردها رفتار كنند و به منطق بیش از احساسات خود بها بدهند ، گیج و سردرگم می‌شوند. به خصوص اگر قرار باشد زیر فشاری برای تصمیم‌گیری باشند
معمولا وقتی زنی سردرگم است، می‌خواهد تصمیمی بگیرد در این زمان او بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد و باید آرام بگیرد و احساساتش را مرور كند.
در این زمان است كه می‌تواند به راحتی تصمیم بگیرد. وقتی مردی برای درك كردن زنش به حرف‌های او گوش می‌دهد خود به خود متعادل‌تر می‌شود و زن زمانی متعادل‌تر می‌شود كه بتواند حرف‌ها و احساساتش را بازگوید و این تنها زمانی میسر است كه مردها بتوانند زبان زن‌ها را بیاموزند و زن‌ها هم به روشی سخن بگویند كه مردها میل به شنیدن داشته باشند

فروشگاه اینترنتی mp3 player
چسب لاغری بوتانیكال اسلمینگ
خرید ام پی تری پلیر پرندگان خشمگین